Arahnoidaaltsüst 02.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 39-aastane naine. Mul diagnoositi kompuuteruuringu käigus paremal F-T-lt ulatuslik arahnoidaaltsüst koos vastava piirkonna kl. interna väljakumerdumisega ja T - sagara hüpoplaasiaga. Parem külgvatsake on kitsam vasemast.
Arst ütles, et see on kaasasündinud. Kas võib oletada, et see on kogu aeg ühesuurune olnud, või võib olla ka suurenemist? Kas sellest võivad olla põhjustatud ka peavalud, või mäluprobleemid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arahnoidaaltsüst elu jooksul tavaliselt ei suurene.
Võimalike kaebuste osas saab vastata peale läbivaatust ja pildiga tutvumist.

Dr. Ain Pajos