Parema käsi tuim 14.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr.Pajos.Kirjutan Teile oma ühe tuttava seisukorrast.See algas suvel ,kui parem käsi ei tundnud enam sooja ega külma ja õlga lõi vahel tugev valu.Momendil on ta neoroloogiosakonnas ravil.Kaks nädalat on saanud vitamiini süste võtnud põletiku rohtusi ja ei mingeid tulemusi.Täna käis Tartus Maarjamõisas kompuutris,mille vastus oli.
Teostatud mitmetasapinnalised kujutised lülisamba kaelaosast erinevates rezhiimides.C3-Th 1kõrguseni on jälgitav seljaaju parempoolses osas vedeliku signaaliga vöönd laiusega kuni 4mm.,tegemist on hüdrosüringomüeeliaga.Th 1-st distaaltasemel haarab vedeliku signaaliga vöönd praktiliselt kogu seljaaju diameetrit läbimõõduga kuni 11mm.Vahemikus C3/4 esineb vähene diski lokaalne protrusioon paremal mediolateraalselt.Vahemikus C5/6 on vasakul mediolateraalselt mõõdukas diski protrusioon.Vahemikus 6/7 on väljendunud diski protrusioon keskjoonel ja keskjoonest paremal kitsenenud intervertebraalmulk.
See oli Tartu kompuutris käimise vastus.Mis Te selle vastuse kohta arvate.Kas see vajaks operatsiooni ja mis risk sellega kaasneb.Tuttav ise on juba 18 aastat seoses autoavariiga rattastoolis ja mõlemad jalad on täielikult halvatud.Mis Teie soovitaksite Tal teha kas nõustuda operatsiooni kasuks.Ette tänades.

Raili.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hüdrosüringomüeliia on vedelikuga täitunud põis seljaaju kaelaosas millest on tingitud parema käe tuimus. Valu käes võib aga olla seoses kaeladiski haigusega. Operatsiooni üle tuleks nõu pidada neurokirurgiga, kes on kompuuteruuringu pilte näinud.

Dr. Ain Pajos