Valu seljas, õlgades, kätes. 10.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mind vaevavad juba mitu kuud valutavad käed. Valu algaks nagu kusagilt abaluude vahelt ja kiirgub ja annab eriti pahasti tunda õlavarte tagumises pooles. Väga ebameeldiv valu on abaluude kõrgusel nö kaenlaaluste lähedal külgedel. Kiirgab tõesti ka kaenlaalustesse.
Väiksem on häda hommikuti. Päeval tööjuures tunnen vahest just seda kaenlaaluse ebamugavustunnet. Üldiselt aga päeval kaebused väga väheses. Õhtuti on asi hullem - pinges on just see abaluude vaheline ala ja abaluude ümbrus ning õlgade piirkond.
Sageli on ka kuklas pingepeavalud ja just õhtuti.

Massööri väitel on kuklaosa ka nagu paistes ühelt poolelt.
Kas tegu pinge ja stressiga õhtuks (ametilt õpetaja).
Peale 2x seljamassaasi ja vesiravi oli asi mõneks päevaks parem.

Kaelapilt näitab kaela lordoosi lamenemist.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks sageli ongi kaela ja seljalihaste pingeseisund ja kaela ebaõige asend. Kasuks tuleb massaazikuur (10x) ja ravivõimlemine.

Dr. Ain Pajos