Magnetresonantstomograafia. 21.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Elan Ida-Virumaal ning eelmisel aastal oktoobris tehti diski prolapsi operatsioon. Kuna vaevused pärast seda täielikult ei kadunud, saatis arst mind uuesti Tartus tomograafiasse. Sealt sain pildid ning sellise kirja kaasa: L4/5 post-ILE järgne seisund. Esineb L4/5 vahemiku diski mediaalne reprolaps, spinaalkanal selle tulemusena ahenenud enam kui poole võrra, durakott kompromiteeritud, surutud dorsaalsele. Teised vahemikud oluliste muutusteta. Kuna mu arst on venelane, siis seda kirja ta lugeda ei osanud ning mina ilmselt talle korralikult tõlkida ka mitte. Piltide kohta ta ka midagi ei öelnud. Kas te oskaksite mulle öelda selle kõige põhjal, kas ma vajan uut operatsiooni?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahjuks on samas lülivahemikus tekkinud uus diski prolaps. Siiski pilt ei määra operatsioonivajadust - seda ütleb teile spetsialist peale läbivaatust. Helistage oma operatsiooniarstile või tulge konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos