Issias 08.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas selline haigus on olemas ja millised on sümptomid?

Endal lööb aeg-ajalt istmiku puusapoolsesse kohta terav valu, vahel segab kõndimist. Tegemist vasaku poolega. Vahel on mitu nädalat vahet, siis tekib valu jälle...

Mulle naljatavalt öeldi, et on issias. Aga tegelikult?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ishias on nervus Ishiaticuse ärritussündroom mida teatakse radikuliidina. Tüüpiline on selja ja jalavalu, vahel ka tuimus ja nõrkus jalas.

Dr. Ain Pajos