lapse peavalud 16.03.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

8-aastasel poisil esinevad juba mitu aastat äärmiselt tugevad peavalud, millega kaasneb kahvatus, nõrkus ja oksendamine (esimestel kordadel kutsusin lausa kiirabi, kuna ei osanud arvata, millega tegemist). Sagedus u paar korda kuus. Paar aastat tagasi tehti Mustamäe Lastehaiglas ajuentsefalogramm, mis oli korras. Diagnoosiks pandi migreen. Kas peaks tegema ka kompuutertomograafuuringu veendumaks, et tegemist on kindlasti migreeniga? Kas lastele kirjutatakse spetsiaalseid migreeniravimeid? Praegu kasutame tavalist Panadoli, millest eriti kasu ei ole, kuna see oksendatakse nii kui nii välja (küünlaid panna ei lase).

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kusimuse eest!

Teie poolt esitatud haigusjuhu kirjelduse järgi jääb ka minul arusaam, et tegu on migreeniga.

Usun, et Lastehaiglas uuriti last piisavalt dgn-i kinnituse osas.

CT ei pea ma näidustatuks juhul, kui lapsel pole lisandunud täiendavaid sumptoome ja / vöi kui pole muutunud peavalude iseloom.

Usun, et tasuks siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuv?tule, sest turule on tulnud rida uusi preparaate migreeni raviks.

NB! Panadoli kasutamise puhul peab meeles pidama seda, et ravimit tuleb tarvitada juba esimeste sumptomite tekkel ja 2-tunniste vaheaegadega, et saada paremat efekti. Oksendamise vastu aitaks Cerucal.