käsi valutab 25.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30 a. naine.
Nii 1 kuu tagasi hakkas mul vasak käsi kummaliselt valutama. Ilma igasuguse pohjuseta ja arvasin, et see on ajutine ning laheb paari paevaga yle. Siiani pole lainud. Valu on selline tuim ja ebamugav, mitte konkreetne ja terav. Kohati on tunne nagu jookseksid sipelgad, eriti hommikul. Valutab terve käsi, aga koige rohkem tunnen ebamugavust käelabas ja kyynarnuki piirkonnas. Valutav käsi tundub ka kylmem kui parem ja hakkab ka kergemini kylmetama. Kuna ma olen vasakukaeline, siis segab see tuimus ka kirjutamist, pikalt kirjutada ei saa, kuna käsi on kuidagi tuim ja aeglane.
Millest see voib olla tingitud ja kas ma saaksin ise midagi teha, et see tuimus kaoks?

Ette tänades,
Anne

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks minna arsti vastuvõtule. Alustage perearstist.

Dr. Ain Pajos