Valutavad jalad 23.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp. dr. Pajos!
Pöördun Teie poole suure murega - olen mures oma valutavate jalgade pärast. Valud algasid umbes aasta tagasi - kummargil aiatööd tehes muutusid varbad väga valulikeks. Nüüd mõnetunnise püstiolemise ajal muutuvad ka jala päkaalused nii valusaks, et enam ei või astuda, kuid istudes annab jällegi tagasi. Ka selg on mul valus ja nõrk. Vahel jalad külmetavad, vahel on normaalselt soojad.
Päeval on olukord endine, aga viimasel ajal tekib öösel valu parema jala põlves, õigemini kogu jalas, alates hüppeliigesest kuni kubemeni välja. Päeval valu kaob, et öösel uuesti alata, ja nii juba paar nädalat järjest.
Kirurg, kelle poole pöördusin (enne öiste valude teket), arvas olema vereringehäired (ahenenud veresooned), perearst aga väidab, et seda tekitab lülisamba moondumine (kõverus). Milline on Teie arvamus ja mida peaksin ette võtma? Olen juba 80-aastane ja ülekaaluline. Olen tarvitanud Vasonit ja Trentaal veresoonte laiendamiseks.
Teid ette tänades Agnes

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvamust saan avaldada peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos