Serotonini sündroom 25.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Proovin palju erinevaid anti-depressante ning muid serotonini mõjutavaid ravimeid. Olen tänu internetile kursis aga võimaliku ohuga - toksiline serotonini sündroom.

Võtan lisaks kroonilise valu tõttu pikemat aega Tramadoli.
Viimasel ajal on aga tihti hakanud tabama hood, kui hakkab väga kummaline, ärev ning nõrkuse tunne.

Millised on selle sümptomid (kuna rahutus kaasneb SS-ga, siis milliine sümptom eristab kindlalt SS-i tavaliset paanikas? Millise sümptomi puudmisel ei ole kindlasti tegu antud sündroomiga)

Kas lihasnõrkus (käies on tunne, et jalad ei kanna - vahel ei kannagi), surinad üle keha, "surve" tunne peas ning samuti pea kihelus, ning tunne, et kohe minestan, võivad ka viidata serotonini sündroomile?

Olen lugenud, et see võib muutuda kiiresti surmavaks... Mille järgi aru saada, kui olukord muutub tõsiseks ning milline on ravi kergematel juhtudel?

Kuna paljud arstid (psühhiaatrid) ei ole antud sündroomist midagi kuulnud, tekib küsimus, kas haiglasse pöördumisest on kasu, kui tekib hirm, et olukord tõsine on?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vaevalt on võimalik lihtsalt proovida erinevaid antidepressante. Esitage oma küsimused arstile kes on teie haigusega tuttav ja on väljastanud retseptid.
Dr. Ain Pajos