lülisamba kanali nimmeosa ahenemine 17.08.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juhtusin lugema "Tervise teejuhist" antud probleemi kohta. Et seismisel ja kõndimisel tekib nimmeosas valu, et see leevendub ettepoole kummardades ja selili põlved vastu rinda olles ja et jalgrattaga saab vabalt pikki maid sõita. Mul on see probleem juba vast kümme aastat olnud ja tõsisemalt on ta mind viimase kolme aasta jooksul häirima hakanud. Olen nüüd kõik võimalikud jalgsikäimised püüdnud rattasõiduga asendada. Kõige raskem on seismine ja lonkimine ( poes kauba otsimine ), siis hakkab nimmeosas tekkima tuim valu, mis kiiresti progresseerub ja viib ka pea uimaseks ja kogu olemise selliseks, et "tulgu taevast või pussnuge" aga mina pean kähku selili kõverasse saama. Selles kõveras olekus taastub enesetunne kusagil viie minutiga. Ma varem mõtlesin , et mul on lihtsalt selg ehk liiga kumer ja väsib ära. Need kergendust toovad võtted olin juba ammu vaistlikult leiutanud, muidu poleks osanud midagi karta kui poleks leidnud raamatust täpselt sellist kirjeldust. Lihased ei tohiks mul väga nõrgad olla , sest olen alati kehakultuuriga tegelenud ( olen 36. a. mees ). Kus selle diagnoosi paikapidavust kontrollida saab ja kui tõsise haigusega tegemist on? Kas ka eesnäärme närvid lähevad läbi nimmeosa kanali ja võivad pitsitatud saada ( mul on seksuaalprobleemid , milledele ei leita lahendust ) ? Lisaks on ka niisugune asi, et õhtuti ei tule uni. Selle vastu olen leiutanud harjutuse, kus jalad on voodis sirgelt ees ning painutan pea vastu põlvi. Selles asendis olen niikaua kuni selg venib ja pinge seljast kaob (umbes 10 minutit). See loob kogu kehas mõnusa laheda tunde ja uni tuleb viie minutiga. Muidu ootan und mitu tundi. Äkki on see ka kuidagi selle diagnoosiga seotud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nn. kitsa kanali sündroomi saab diagnoosida neuroloogilise läbivaatuse ja MRT uuringu abil lülisamba nimmeosast. Soovitan tulla neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos

Tel.: 6 748 591