selja- ja liigesevalud 15.08.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 25-aastane mees. Mõned kuud tagasi hakkasid mind piinama seljavalud. Valu kiirgab edasi jalgadesse, pahkluud lähevad paiste nagu pakud. Võtab lonkama, kuna tundub, et olen jala välja väänanud. Mõnikord on jalg(jalad) paistes, kuid ei valuta. Mõni päev on lausa suurepärane olla. Viimasel ajal on aga valu hullemaks läinud, trepist alla saan vaevaliselt. Tuttav röntgenoloog tegi seljast pildid ja ütles, et "midagi justkui on aga mitte midagi hullu vist mitte". Rohkem kommenteerida pole tema pädevuses, soovitas neuroloogi poole pöörduda. Tema versiooni kohaselt võib midagi närvi peale rõhuda, sellest siis ka hädad. Kõik oleks lihtne, kuid mul ei ole ravikindlustust. On mul põhjust neuroloogi vastuvõtule tulla ja kui jah, palju see maksma läheb? Võib-olla saab leevendust ka mõne koduse või apteegi käsimüügist ostetud vahendiga?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

tere,

Teie probleem tundub kirja järgi olevat kull midagi muud kui neuroloogiline. Nimelt ei teki närvivaludest praktiliselt kunagi turset ( paistetust). Seega on voïmalik, et tegemist on hoopis liigeste poletikuga, millel on omakorda mitmeid pohjusi. Ise ei soovita kull ravima hakata, enne peaks tegema täiendavad uuringud, vereanaluusid eelkoiga aga muidugi arstliku läbivaatuse.

Meie kliinikus maksab erialaarsti vastuvott ( esmane ) 200 EEK, lisauuringud tuleb tasuda vastavalt Eesti Haigekassa hinnakirja alusel.

Seega soovitan reumatoloogi voi ka perearsti esmast kulastamist.

Tervitades ja edu soovides,