tikid raseduse ajal 11.05.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on olnud tikid juba 7 a. saadik (vahelduva eduga), praegu olen 29 ja lapseootel. Kunagi pole mingit ravi saanud, väga häirima hakkasid hooti u.aasta tagasi. Tartust sain mingid tabletid, aitasid. Minu puhul on tegu selliste hingeldamistega või nuuskimistega, ausalt öeldes päris väsitav võib olla. Nüüd minu murelik küsimus: kas minu kohati nö.ebaregulaarne hingamine on beebile kahjulik? Raseduse ajal on vist selline ravi välistatud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Raseduse aja on ravimite tarvitamine tõesti ebasoovitav. Tikkide kahjulikku mõju lootele ei ole tuvastatud.

Dr. Ain Pajos