Küsimus. 07.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on üks mure.
Paarkuud tagasi hakkas mul järsku halb,pea hakkas ringi käima ja tekkis selline nõrkus,et kohe kukun kokku.
Kõht oli ka lahti ja seest valutas.
Läksin arsti juurde öeldi,et veresuhkur oli langenud.
Tehti süst.
Läks mööda ,kuni ühelpäeval hakkas jälle järsku peale ja nii igapäev pearinglused.
Läksin neuroloogi juurde.
Neuroloog ütles,et see on tasakaaluhäire ja seda esineb palju just noortel naistel.Olen 27.
Raviks sain BETASERCi.
Ravi lõppes hakkas pea valutama.
Läksin tagasi,saadeti aju-uuringutele.
Diagnoos H81 Vestbulaarfunktsiooni häired.
Aga enesetunne ei ole mul paranenud.
Mida peaks edasi tegema,et sellest üle saada.
Ma olen sellest seisundist juba väsinud.
Perearst ütles,et läheks psühholoogi juurde.
Aga ma ei ole närviline ega masendunud.
Mind ajab jah närvi see,et keegi ei saa aru mis mul viga on ja miks see üle ei lähe.
Ma ei taha kohe kuskil käia ,sest ma juba kardan kui jälle paha hakkab.
Peavalud on ka huvitavad,lihtsalt käib korraks valu läbi ja läheb üle.
Enne seda seisundit ei olnud mul tervisega mingeid probleeme.
Nüüd ei saa enam stabiilseks tagasi.
Mul soovitati võtta igapäev viirpuutilkasid ja juua teed meega+vitamiinid.
Mida te soovitaksite teha,et organism taastuks ja närvisüsteem tugevneks.
Ettetänades.
S:K:

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,
Aitäh küsimust esitamast.
Olete andnud põhjaliku kirjelduse oma probleemide kohta. Küsimuses ei selgu küll väga täpselt, ka Teil esinevad hood on kogu aeg olnud ühtmoodi, s.t nõrkus, halb enesetunne ja kõhulahtisus?
Kuna aju uurimisel ei ole leitud haigust, on Teil suure tõenäosusega tegemist paanika või ärevushäirega. Kindlasti tekib Teil nüüd kohe küsimus miks, kui arvate end olevat täiesti rahuliku ja terve inimese. tavaliselt esinevadki taolised häired noortel inimestel. Hood ei ole seotud kindla situatsiooni või ka muude välistingimustega ja tekivad alati ootamatult. Sümptomid taolise häire puhul on väga varieeruvad, kuid tavaliselt esinevad ootamatu algusega tasakaaluhäire, südamekloppimine, nõrkus, hirm kukkuda. Kaasuvad ka vegetatiivse närvisüsteemi poolt kaasuvad sümptomid nagu higistamine, kõhuvalu, ka kõhulahtisus, hiljem urineerimistund.
Mõnikord tekivad taolised hood kindlas situatsioonis ( rahvahulgas, bussis vms ), kuid sagedamini siiski ilma kindla põhjuse ja vallandava faktorita.
Sündroomi on võimalik edukalt ravida, kuid ravi küsimustes peate pöörduma psühhiaatri või neuroloogi poole, kes määravad Teile sobiliku ravi.
Seega, optimismi ja kannatlikkust, Te leiate oma probleemidele õige ravi puhul kindlasti lahenduse,
Ilusat ja päikselist kevaed soovides
Teie arst