Operatsioonijärgne valu 30.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 32 a. naine. Mul tehti operatsioon 2 nädalat tagasi (diskiprolaps vasemal L5/S1), pärast operatsiooni valu vasakus jalas kadus, kuid nüüd annab teatud liigutuste (nt.tõusmine, istumine, voodis külje keeramine) taas tunda.Mitte enam nii tugevalt, kuid siiski on see närvivalu. Samuti on vasak jalg väga nõrk, pikemal seismisel hakkab kergelt värisema, vasaku jalaga varba peale tõusta ei jaksa. Kas see on normaalne asjade kulg, või on võimalik, et haigus tuleb tagasi. (Olen igati arsti ettekirjutusi täitnud ja teen ka jätkuvalt ravivõimlemist).
Ettetänades Riina

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Labajala nõrkus ja tuimus peale eeltoodud op.i võib püsida nädalaid ja kuid, kuid taandub vähehaaval. Jalavalud peaksid siiski kohe lakkama. Kui jalavalud püsivad või isegi ägenevad tuleks kontakteeruda opereerinud arstiga.

Dr. Ain Pajos