valu istumisel 24.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mure on selline, et minu 11-aastane poeg juba 1,5 kuud ei saa istuda, sest tekib kõva valu kõhu allosas. Enesetunne on tal hea. Ta kõnnib, suusatab, kuid istuda ei saa.
10.novembril ta vigastas sabakondi, 13.nov. tal lõigati pimesool välja, kõhuvalud jäid püsima, pissimine muutus valulikuks. Kuna samal ajal sõi ab-e kõrvapõletiku raviks, uriini analüüs oli korras, alles 1 kuu hiljem tulid tal uriini analüüsist acinetobakter baumannii+klebsiella välja. Põletikunäitajaid tal ei olnud, kuid pissimine oli tal vahepeal nii kinni jäänud, et ta 7 päeva ei pissinud üldse. 5.päeval, peale ab kuuri lõppu ta enam ei istunud.
Kuna arstid arvavad, et probleem võib neuroloogiline olla, tahaks küsida, kuidas seda ravida saab?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,
Teie kirjas olevate andmete alusel ei ole võimalik kahjuks täpselt öelda, kas tegemist on ainult neuroloogilise probleemi või ka muude probleemidega. Seetõttu ei saa kahjuks ka vastata, kuidas midagi ravida. Soovitan Teil pöörduda neuroloogi (võimalusel lasteneuroloogi) vastuvõtule. Ilma patsienti nägemata ei ole võimalik siiski haigusi diagnoosida ega ravi määrata.