Migreenihoog raseduse ajal 13.03.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kogesin raseduse teisel kuul migreenihoogu: alguses migreeniaura, siis peavalu ja oksendamine. Kogu asi kestis vaid ühe õhtu. Murelikuks teeb see, et perekonnas on migreenikud nii ema kui õde kui õe väike tütar. Ise olen tihedamat ja tugevamat peavalu tundnud vaid lapsepõlves ( mul on olnud ka peatrauma). Täiskasvanueas vaid nõrka valu ja väga harva väsimuse või menstruatsiooni korral. Kas on võimalik, et see migreenihoog on otseselt seotud rasedusega ja kas on võimalik, et ta nüüdsest kordub, muutub nö regulaarseks.

Kõike head soovides ja vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teada on, et nn. "t?elise" migreeni korral hoogude sagedus raseduse ajal väheneb v?i kaovad hood hoopiski. Teie puhul on lugu hoopis vastupidine.

Rasedus v?ib siin igal juhul olla vallandav faktor kuid kindlast ei saa väita, et hood korduma hakkaksid.

Migreenihoogude puhul peab meeles pidama, et hoogu tuleb ?igeaegselt ravimitega kupeerida ja mitte lasta sumptoomidel kaugele areneda.

Ravimite tarvitamine oleneb aga raseduse suurusest, esimesel trimestril peaks sellest hoiduma!