Probleem kätega. 27.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus pikk ja segane, aga ehk saate aru. Nimelt u. 10 a probleemid käte suurte liigestega (õla- ja küünarliigesed sagedasti valusad, korduvalt süstitud hüdrokortisooni). U. 5 a. tagasi algasid kätes, eriti sõrmedes värinad, mis viimasel aastal on kiirenevalt halvenenud: sõrmed on kuidagi kanged ja kohmakad, liigutused nurgelised ja ebatäpsed, tahtmatud tõmblused jne. ja seda liigesvalude foonil (kohati tundub, et valutavad ka luud ja lihased). Juba segab toimetulekut, asjad ei püsi käes. Rahuolekus on parem. Käed "surevad", kui paigal hoida. Kas need valud ja värinad on omavahel seotud ja kui, siis kas see on ortopeediline või neuroloogiline probleem? Mida annaks ette võtta?
Ette tänades Arno, 54 a.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegu võib olla mõne nn süsteemse haigusega kus kahjustuvad nii liigesed kui ka piirdenärvid. Tuleks pöörduda reumatoloogi poole.
Dr. Ain Pajos