Neelatamine! Korduv küsimus... 18.03.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu esimene küsimus Teile oli siin alloleval lingil!

https://www.kliinik.ee/neuroloogia/id-6/noustamine?question=92993

Te soovitasite kindlasti kurguarstile minna! Käidud!
Kirjutan siia tulemuse!

Anamnees
ei saa neelata, juues ei lähe vesi alla, mälub isegi vedelat toitu; huuled on tuimad, neelus tunneb klompi,
öösiti ei saa magada, ärkab hingamisraskuse peale ülesse; krooksusid ajab, krooksud
jäävad kinni, aeg-ajalt ei lähe söök edasi; perearsti
poolt suunatud psühhiaatri konsultatsioonile, kuid sealt suunatud EMOsse seisundi
täpsustamiseks

fiiberendoskoobiga sisenetud parema ninapoole kaudu: limaskestad ülemistes hingamisteedes roosa, niisked, tursevabad; epiglottis normkonfiguratsioonis; keelepäeramandel kohev, varjab valleculad; kõrivatsakesed vabad; häälepalete liikuvus külgühtlane; limaskest söögitorusuistiku piirkonnas patoloogiata, hinnatud neelamisakti - patsient neelab vabalt, peale neelamist sülge kõrivatsakestesse ei jää Kokkuvõte: patoloogiata

patsiendile näidatud koos selgitustega endoskoopilise uuringu leid; selgitatud neelamisakti,
nõustatud eneseabi osas, kuid jääb mulje, et patsient vajab siiski psühholoogilist
abi hirmudest üle saamiseks

Ühesõnaga kurguarst arvas, et asi pole maos ega neuroloogiline!? Ja arvab sama mis perearst, et psühholoogile!?

Täna 11 päev, põhimõtteliselt söömata...Olen mõned lusikad saanud kuidagi alla kohupiimakreemi! Joomisega nii, et eile sain. Täna hommikul ka midagi sain.Hetkel jälle ei saa! Nagu ei oskaks juua!!!!!????Proovisin tahket toitu, närisin läbi aga nii kaua et see nii vedel ja sülitasin välja! Ei tule seda neelamist õigel ajal! Ma saaks aru, et nii aint söögiga! Aga juua ka vahest saan siis jälle mitte! Teelusikaga mätsutan vee alla!??? Mis teie arvamus on?!!! Kas mul saab ikkagist mingi neuroloogiline haigus olla!??? Või see ongi psüühiline?Mida nüüd edasi teha!?? Kas ikka nõuda perearstilt neuroloogile saatekiri??!! Või nüüd leppida sellisse teadmisega!?

Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuringu kirjelduse järgi mingit kahjustust ja funktsioonihäiret ei tuvastatud, Võimalik on siiski nii neuroloogiline (düstoonia) kui ka psühhiaatriline probleem. Tõde selgub ainult eriarsti vastuvõtul.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika