Kaela osteokondroosi kahtlus 06.02.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Hiljuti tõusis vererõhk ja perearst kirjutas välja vererõhu ravimi.
Kuid umbes 2-3 nädalat peale nende võtmist tekkis teatud asendites pearinglus. Nüüd on ta mingil määral alati ja juurde lisandus peavalu, ning kükitades ja tõustes on pearinglus veel suurem. Viimastel päevadel on juurde tulnud ka uus probleem - lamades põrandal või matil tunnen kuidas peas tekib surumis tunne ja nägu muutub punasemaks ja soojaks.
Kael on pidevalt kange, vahel ka valutab ja liigutades teevad luud häält.
Ei tea kohe kelle poole töpselt pöörduda. Seda ei tea ka minu perearst....kui ei ole neuroloogia siis võib olla keskkõrva probleem, või üldse süda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pearinglus, s.o pöörlemistunne seoses asendi muutusega viitab häirele sisekõrvas, samas ebakindlus ja tasakaalu ja koordinatsioonihäire mida kõrvalseisja ei märka võib esineda ka seoses kroonilise ärevusega, siis ka survetunne peas ja muud vaevused. Neuroloog peaks siiski suutma seda õigesti hinnata. Võib konsulteerida ka kõrvaarstiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika