Röntgen pildi vastuse seletus 09.10.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun kas saaksite lahti seletada selle vastyse mis röntgenist kirjutati.

Torakaalküfoos on kumerdunud. Torakaalosas vähene sinistroskolioos, Cobbi nurk 7 kraadi.
Torakaallülide kehad tavapärase kõrgusega. Lülide Th2-9 vahemikes esinevad vähesed
kuni mõõdukad osteokondroosi nähud.
Lumbaallordoos on rahuldav. Lumbaalosas skolioosi ei esine. Lumbaallülide kehad tavapärase
kõrgusega. Lülivahemikud L3-4,4-5,L5-S1 on veidi ahenenud, lõpp-plaadid sklerootilised.

Leid: Sinistroscoliosis thoracalis I aste. Ostechondrosis i/v Th2-9 et L3-4,4-5,L5-S1.

Kas see seletabki seda miks pikalt istudes näiteks tekib parema abaluu taha vaga tugev valu mis kiirgab kuklasse ja tekitab meeletu peavalu? Kas ja kuidas oleks voimalik seda leevendada/ ära hoida?

Kas sellel diagnoodil/leiul on ka mingi kindel ravi või peabki jääma valuvaigisteid sööma?
Mida soovitate teie kuidas suurematest valudest hoiduda/ leevendada?

Kas on midagi konkreetset mida selle diagnoosiga teha ei tohiks?
Annab kuidagi seda diagnoosi ravida/ arengut aeglustada ?
.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pildileiuna esineb vähene seljakõverdus selgroo rinnaosas ja algavad muutused nimmelülidevahelistes diskides, mis tavaliselt erilisi vaevusi ei põhjusta. Soovitan vältida füsioteraapia harjutust mis tekitab seljavalu. Täpsema hinnangu valude põhjuse kohta saab anda peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika