Diagnoos 09.03.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes 10 aastat tagasi, keskkoolis käies pöördusin tollase rajooniarsti poole probleemiga, mis seisnes sagedases minestamises. Tollal pandi mulle diagnoos vegetatiivne düstoonia ja teatati et nii noortel inimetel seda ei ravita.

Milles seisneb vegetatiivne düstoonia?

Minestamist esineb nüüd küll oluliselt vähem kuid piisava värske õhu puudumisel, ülemise vererõhu langemisel alla 100 ja palaviku korral ikka juhtub.

Suur tänu vastuse eest.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Vegetatiivne düstoonia on seisund, mida on Teil diagnoositud eeldatavasti seetõttu, et madala vererõhu korral horisontaalasendis( püsti seistes ) tekkis vererõhu langus ning minestamine. Küllap uuriti Teie tervist ka muude võimalike minestamise tekkepõhjuste osas ja kuna mingit patoloogiat ei leitud, saigi niisugune diagnoos.

Kui Teil on mingeid kaasuvaid kaebusi südame poolt, tasuks nõu pidada kardioloogiga, kui südame poolt kaebused puuduvad, on tõenäoliselt tegemist Teie eripäraga.

Lugupidamisega,