Surisevad jalad ja mõlema käe kaks välimist sõrme. 03.05.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

3 nädalat tagasi hakkasid käed ja jalalabad surisema, hetkel ei saa vasaku jala varbaid ülesse tõsta, küll aga saan allapoole kronkus teha. Vasaku käe sõrmedel on ka jõud nagu kadunud, selge ei valuta, pole kange, kuigi kukkusin siin libedal ajal puid maakodus tuues aga peale seda läks kuu mööda ja alles siis tekkis käte ja jalgade surin. Mainin igaksjuhuks, et psühhiaater on mul diagnoosinud depresiooni ja ärevushood käivad tihti.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole vaevused seoses ärevuse ja depressiooniga. Kui kukkumisel sai viga kael, tuleks alustuseks teha rö pildid kaelalülidest (perearst). Soovitan kiiret neuroloogi läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika