Tuimad 2 ja 3 varvas ning pikemal kõndimisel valu jalalaba servas 25.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun teie poolse sellise murega:

Pikemal kõndimisel tekib tuimus parema jala 2 ja kolmanda varba juures ning kergelt kõrvetav valu jalalaba ülemise osa välisserval (see on siis kuskil 4-st varbast alates mööda jalalaba välist äärt kuni keskosani). Mõnikord annab valu tunda ka üles põlveõndlasse. Istudes hakkab samuti mõnikord samal jalal 2-3 varvas tuimaks jääma.
Ei tea, kas on seotud, aga peale istumist püsti tõustes ja kõndides on ka valu parema puuse ülaservas (puusanuki juures), mis kergelt annab selja suunas. Kui pikemalt liigutada, siis valu kaob.

Taustainfot: Tegelen aktiivselt tantsuspordiga, käin pilateses ja teen ka jõutrenni, käin jooksmas. Treeningute ajal sellist probleemi pole, ka jooksmise ajal. Jalanõud on enamasti mugavad, laiad, ei pitsita. Pigem on isegi mugavam kitsamate jalanõudega.

Kas siin on asja tuum ühes probleemis või mitmes?
Kas midagi saab teha ise või peab pöörduma eriarsti vastuvõtule?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on siiski tegemist nimmelülidevahelise diski probleemidega (varasem seljatrauma?) Selgitamiseks tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika