Ninatrauma 17.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, kirjutasin paar kuud tagasi teile sellise küsimuse :
“ Tere, mul oli hiljuti ninatrauma. Käisin EMOs õmblemas ja seal tehti ka röntgen. Öeldi, et luud on korras. Valu ma ei tundnud kordagi, ei peale õnnetust ega ka päevad peale seda. Haav on paranenud, aga nüüd tundub mulle nina natuke viltu. Kas on võimalik, et nina luu nihkus/murdus ilma valu tundmata? Lähen ka nädala jooksul nina-kurgu-kõrva spetsialisti jutule.”

Vastasite, et võimalik, et tegemist on tursega, mis ajapikku kaob.

Käisin kahe eriarsti vastuvõtul, sain vastuseks ainult oletused. Et võimalik, et oli nihkumine, võimalik, et turse, võimalik, et on vaja kirjurgilist sekkumist.. võimalik, võimalik. Ei saanud saatekirja nt KT röntgenile, mitte midagi, elangi teadmatuses ja oletustest.
Kas tõesti pole võimalik tuvastada, mis ninaga juhtuda võis ja kas üldse?

Mu ninaluu on sirge, kõverus esineb ninatipus, see pool ninast hoiab viltu, kuhu tehti õmblus. Haav oli läbiv lõikehaav, umbes 1cm pikkune. Haav on ilusti paranenud, õmblusest pole isegi praktiliselt armi. Küll aga on õmblus kõva. Hetkel on õnnetusest möödas 2,5 kuud.

Kui on tegemist tursega, kas see võib nii kaua kesta? Või kas on võimalik, et õmblus sikutab ninatippu enda poole? Kas on kuidagi võimalik tuvastada, mis ja kas seal valesti on?

Panin kirja ka opi aja, see läheks maksma mulle 4000€. Aeg on mai kuusse pandud. Aga mind piinav, et ma ei tea kas mul üldse on seda vaja.

Ninatipp sai kõva löögi + õmbluse.

Suur aitäh, kui oskate mind kuidagi valgustada!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ninaprobleemidega tuleb minna ninaarsti (LOR) vastuvõtule. Kirja teel asja ei selgita.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika