Pikaajaline puusa/alaseljavalu 17.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Üle aasta aja vaevanud pidevad puusavalud,mis just öösiti tunda annavad ja viimasetel nädalatel lisandunud ka tugev nimmepiirkonna valu,mis kiirgab ka jalgadesse.Kõikvõimalikud vereanalüüsid ja põletikunäitajad ja röntgen korras ja suunatud ka MRT tegema,mis veel ees ootamas.
Seniks aga kirjutas arst välja ja soovitas proovida ravimit Medrol ja võtta õhtul korraga 5 tabletti ja sedasi max 5 õhtut.
Tahaksi küsida,et mis selle ravimi toime peaks antud juhul olema (kas valuvaigistav?) ja kas 5 tabletti korraga on normaalne annus voi pigem suur?

Teine küsimus,et kas MRT näitab ka kui tegu mingi närvijuure põletiku/pitsumisega?

Tänud!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Medrol on hormonaalne põletikuvastane ravim ja õige oleks selle näidustust ja tarvitamisviisi just teile küsida retsepti kirjutanud arstilt.
MRT näitab närvijuure pitsumise võimalikkust.

Dr, Ain Pajos
Neurodiagnostika