parema jala naha sooja- ja korvetustunne 12.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

7-8 päeva tagasi tekkis paremasse jalga soojatunne, nagu oleks kytteradiaatori juures. Siis puudutades käega reit oli korvetav tunne. Nii on see olnud kogu aeg enamvähem yhtemoodi. Käimist ei sega, lihaste toonus korras. Enne symptomite algust samal päeval tegin jalgadele kuumavee vanni, kuna enesetunne oli veidi haiglane.
Alkoholi praktiliselt ei tarbi.
Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõrvetav tunne reie eespinnal viitab reienärvi kahjustusele - võimalik närvikompressioon nt. kubemekanalis seoses kõhusongaga, ülekaaluga, rakmevöö kandmisega. Kui probleem püsib tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.