Põletustunne ja surin jalalabas, jalale toetudes tald ja varbad muutuvad punaseks 20.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Parema jala varbad 2-4 ja varvaste alt jalapäkk on turses, kuum valu ja sipelgad jalas, enne kui valuvaigisteid arst kirjutas oli tunne, et elektrit lastakse jalga. Öösiti oli valu väljakannatamatu, nüüd valuvaigistetega saan veidi magada. Jalg on eriti jäik ärgates, nagu sooned oleksid kokku tõmmanud (see on uus muutus, kahjuks veel halvemaks). Jalalaba muudab värvi. Kui toetan jalga maha, muutub jalatald ja varbad punakas siniseks, kui ülesse tõstan muutub nahavärv normaalseks. Viimased 3 nädalat on 2-4 varbaliigse kohad kogu aeg punased. Alates septembrist käin karkudega, kuna jalale on valus toetada. Siiani pole diagnoosi, kuigi käin arstide juures. Kelle poole ma pöörduma peaksin, et päriselt abi saada, haiguse kulg on süvenenud ja olukord on väljakannatamatu? Kas on võimalik ka tasulist abi saada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleem ei peitu kindlasti alaseljas. See ei ole radikuliit mis kiirgub jalga. Algus on sarnane jalaseenele, võimalikud on erinevad nahahaiguse variandid. Saatke küsimus nahaarstile (dermatoloog).

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika