Kas närvivalu? 16.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kaks nädalat on vasakul poolrinnakus olnud kerged valud ja rind kere on nagu kange. Vahepeal kaovad , siis tuleb tagasi. Valu on kord külgedel ühes kohas siis vasaku rinna all on üks valu koht natuke kiirgab ka õlga ja kätte vahepeal, siis üks koht on kahe rinna vahel, vahepeal torgib ka pähe ja kuklasse.Aasta tagasi oli nimmepiirkinnas korralik närvipõletik. Kas tegu on närvi põletikuga. Kui ringi tegutsen ei tunne suurt midagi. Sooja dužži all käies kaob ka nagu ära. Südame lasin suvel ära kontrollida. On kõrgvererõhu tõbi,rohud on peal,rohkem normis ja eelmine aasta avastati ka söögitoru põletik mis annab vahelduva eduga tunda,rohud peal ja jälgin toitumist.
Küsimus on kas tegu võib olla närvi põletiku või roietevahelise põletikuga või on ikkagi südamega tegu ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valude korral abaluu taga, samas küljes ja ka ees rinnaku taga on tavaliselt tegemist selgroo rinnaosast lähtuva roietevahelise närvi juure ärritusega. Kuklavalu on tavaliselt seotud kaela lihaspingega. Õla ja käevalu põhjuseks võib olla nt. kaeladisk või ka õlaliigese kõõluse venitus. Kui vaevused püsivad, tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika