Spondylolysis L5/S1 ja anterolisthesys L5 gr I 04.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Peale raskuse tõstmist jõsaalis , tundsin valu alaselja piirkonnas ja tuharas äge löök.See juhtus aprillis, ja mina ei pööranud suurt tähelepanu, sest arvasin , et lihas on venitanud.
Lulisammas katsudes, valutas vasaku poolt.
Aga nüüd juuni alguses läksin ortopeedi juurde , kuna ta midagi erilist ei leidnud, ütles , et on väike patoloogia L1 ja L2 he vahel, ja soovitas ainult füüsioteraapiat ja lubas teha röntgeni pilti oma ekraanilt.
Siis kui Röntgeni vastus jõudis Digilugu sse , mina hakkasin otsima , mida see Spondylolysis ja Anterolisthesys tähendab ja mul süda läks pahaks..
Tuleb välja , et minul on fasset liiget murdunid ja lülis libiseb ette poole.
Lisan teile rontgeni pilt (tehtud monitorilt).
Soovitage palun, kas on mingi lootus , et need fasset liigesed kokku kasvavad? Kas tasub teha mingi vahe invasiivne operatsioon , et seda libisemist kuidagi peatada_
Kas korsett aitab? Ja millist osta sel juhul?
Arvan tuleb minna neurokirurgi juurde, sest arvan , et see on tõsine probleem.
Nüüd on lisaks, vasak pool , tuharast ja alla poole tuim, ja esinevad neuroloogilised probleemid.
Kas operatsioon kas varem või hiljem on vältimatu?
Tänan Teid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pildil on tõesti näha, et viies nimmelüli on nihkunud ette ca 0,5 cm ulatuses - see võib olla aga vana probleem mis vajab jälgimist. Fasettliigesed asuvad lülikeha taga ja nende murd toimub tavaliset äärmusliku tagurpidu salto tegemisel, mitta kangi sikutamisel - siis toimub lülidevahelise diski vigastus. Jala tuimus ja valu on seotud diskiprobleemiga.
Vajalik eelkõige on neuroloogiline läbivaatus jalaprobleemi hindamiseks ja põhjuse selgitamiseks.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika