Perifeerse lihasnärvi halvatuse taastusravi? 27.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu emal on probleem jalaga, ta ei saa sellega normaalselt käia, kõndides nagu "loobiks jalalaba". Perearsti poolt diagonoosiks perifeerse lihasnärvi halvatus ja raviks Milgamma tabletid. Neuroloogi konsultatsiooniaeg Tallinnas on tal alles 2 kuu pärast septembri lõpus. Küsimus: kas taastusraviks piisab ainult tabletikuurist või oleks siiski vaja kiiresti alustada ka mingit täiendava taastusraviga?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalalaba tõstmisvõime puudumine viitab tõesti jalanärvi kahjustusele. Paranemist ravimitega kiirendada ei saa, on vaja teha harjutusi lihase säilitamiseks. Oluline on aga teha kindlaks närvikahjustuse põhjus (suhkruhaigus, kompressioon, muu) ja püüda ravida seda et vältida kahjustuse süvenemist või uusi probleeme.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika