Närvivalud jalgades 25.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on pikaaegne mure seoses erinevate närvivaludega. Kestnud on need umbes 7 kuud.esinevad surinad,elektrilöögi taolised aistingud,torked, lihasnõrkus, iga väiksem liigutus ärritab närve ja valud lähevad tugevamaks näiteks jala ülestõstmisel, varvaste liigutamisel teatud suundades,lisandunud on reite naha ülitundlikkus katsumisel või isegi kui mingi riideese vastu läheb,niisama tunnen naha valu samuti ilma stiimulita, valud löövad jalalabast ülesse välja,vahest pole võimalik isegi käia,paneb lonkama. Vereproovid on korras pool aastat tagasi tehti ENMG,reumatoloogil on ka käidud, tehti röntgen jalalabadestkõik on nii öelda korras ja sinna see jäeti,aga valud lähevad aina hullemaks, ja sümptomeid tuleb juurde. Olen proovinud mõnda närvi rohtu gabapentin,pregabalin,amitryptiline aga need ei aita. Olen püüdnud füsioteraapias käia,harjutused teevad asja väga hulluks ,olen siis nädal aega pikali maas, valu kätte suremas,massaažid pole ka aidanud,ravimassaaž tegi hullemaks. Kui ma teatud kohtades jalalabades koputan, tunnen tugevaid surinaid.Aga ma ei suuda enam nii elada, tahaksin väga teada mis see põhjus on,miks mul sellised valud on. Sest igapäev on piin elada,tööl ka käia ei saa sellepärast. Kuhu ma veel peaksin pöörduma,kas peaksin teise neuroloogi arvamust veel küsima?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seda probleemi kirja teel ei lahenda. Kuna võimalikke põhjuseid on mitu, tuleks taotleda läbi perearsti suunamist uuringuteks mõne keskhaigla neuroloogiaosakonda.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika