Jalg sureb 24.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on umbes 2 aastat alaselja valu vaheldumisi ja vahepeal samaaegselt jala suremisega või jala valutamisega erinevatest kohtadest. Töö on mul vaheldumisi periooditi istuv ja liikuv. Liigun igapäevaselt u. 2 tundi jalutades või rattaga sõites. Valu liigub tuharast kannani vahel küljelt jalalabani, vahel liigub valu reie pealt ülalt kubeme piirkonnast reie siseküljelt jalalabani ja põlve siseküljelt terve jala ulatuses. Tavaliselt kõik paremal pool, harva ka vasakul. Reumatoloogi juures on käidud, kus tehtud vereproov oli korras, ortopeedi juures sain diagnoosi “teatri põlv”, parem keha pool pinges ja tundlikum, puusaliigese liikuvus normaalne, soovituseks sain vähem kükitada. Neuroloogi juures tehtud MRT nimmepiirkonnast oli korras ja diagnoosi ei pandud. Mulle tundub, et see on ikkagi närvivalu, sest parem jalg sureb koos valuga ära ja sellele toetada on ebakindel. Kuidas leida valu põhjus ja ravi lisaks korsetilihaste ja põlve ümber olevate lihaste tugevdamiseks mõeldud harjutustele?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuse saab selgeks kui pöördute neuroloogi vastuvõtule siis kui on valude ägenemine (valu ja suremistunne jalas). kui kõik möödub on raske midagi selgitada.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika