Tuim valu seljas, õlas, kaelas 19.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu mured seoses seljaga hakkasid ca 2 kuud tagasi, kui hakkasin tundma tuima valu, mis kiirgas külgedele. Kuna mul on skolioos 36 kraadise kaldega, siis perearst suunas mind füsioteraapiasse. Seal terapeut mudis selgroo juurest ja peale seda hakkasid mul kohutavad kaela, selja valud. Mingil hetkel tundsin, et enam ei saa pikalt autoga sõita, nüri valu levis seljast külgedele ja rinnakusse. Leevenes pikali olles, kuid nüüdseks annab tunda ka juba öösel. Nüüd viimased nädalad on juba väga vastikud sümptomid. Valu kiirgab kätte, õlga, kaela, õrnalt tuikab vasak kõrv ja vasak ninapool oleks nagu kinni, kuigi mul nohu ei ole. Vasak käsi valutas vahepeal nii hullusti, et lausa käevarre pealt oli tuim. Vahepeal surus ka otsaeest ja silmadele. Aga see õnneks kadus ära, mõnikord enne magamaminekut on silmades suruvat tunnet. Viimased nädalad on lisaks tuimale valule ka öösel seljas kuum, põletav tunne. Nagu hõõguks kõik seljas. Samuti sureb vasak käsi öösiti ning mõlemad jalad jalalaba pealt. Liigesed on hakanud kohutavalt ragisema, kui midagi füüsiliselt teen, naksuvad ribid. Samuti põlved, jalalabad, käed, õlad, kael. Selga keerates käib kuskilt selgroo keskosast selline terav valuaisting läbi. Kael on mul pinges ja kange, seda ilmselt juba stressist, kuna muretsen juba päris tõsiselt, kuna varem pole luud-liigesed mulle niisugust valu põhjustanud. Ja väga imelik on see, et tuim valu on ka rinnakus. Vasakus käes on täna näiteks terve päev selline tuimuse tunne koos õrna tuikamisega.

Kuhu peaksin pöörduma oma murega? Hetkel võtan paracetamoli 3x päevas ja määrin Voltaren geeliga selga, kaela ja vasakut õlge ja küünarnukki. Ta võtab mingiks hetkeks valu ära, kuid jätab põletava ja hõõguva tuima tunde alles.

Mis võiks olla põhjus sellistel vaevustel?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebusi on palju ja kirja teel neist selgust ei saa. Tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika