Aju MRT uuringu tulemus 28.04.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

5 nädalat tagasi tundsin vasakul pealael põletavat valusat kohta, mis püsis kaks päeva. Pea ei valutanud, katsudes oli koht väga valus. Siis tekkis pealaele ja kuklapoole selline tuim surve- või pingetunne, mis pole kadunud. Ka nõrgem on olla.
3 nädalat varem sain esimese AZ vaktsiinidoosi.
Trombi sai vereprooviga välistada.
Neuroloog lasi teha vereanalüüsid, millest selgus, et Borrelia burgdorferi IgM , ka kinnitav, on positiivne.
Aju MRT: aju külgvatsakesed, III ja IV vatsake on normaalse kuju ja laiusega, deformatsioonita ja dislokatsioonita. Koroidpleksuse tsüstid. Ajuvälised liikvoriruumid on normaalsed. Periventrikulaarsel on paar 2-3mm mittespetsiifilist T2 ja Flair intensiivistunud signaaliga kollet. Paremal tserebellumis on lakunaarne liikvori signaaliga kolle. Kraniaalnärvid on nähtavas osas normaalsed. Vasakus maksillaarsiinuses on 9 mm retsioontsüst.
Kuna tegu pole kohaliku neuroloogiga, siis saan tema jutule alles juuni keskel. Meili teel määrati 28 päevane borellioosiravi.
Minu küsimus on MRT kohta: mis kolded ja tsüstid need on? Kas need kolded on tingitud borellioosist (põletikukolded) või millestki muust? Kas see valus koht peas ja survetunne on tingitud borellioosist, vaktsiinist või on veel mingi põhjus?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tsüst on vedelikupõis vasakul põskkoopas, kolded võivad olla tingitud vereringehäiretest millede põhjused tuleb veel leida. Peavalu need ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika