Pidev tuim valu rinnus 22.02.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, on olnud pikka aega valu vasemal pool rinna all/taga(1a), valu on pidev ja tuim, vahepeal lööb ka vasakusse rinda kiskuva valu, tugev valu tekib joostes, hüpates, äkiliselt püsti tõustes ja istudes, tekib tunne nagu oleks auk rinnas. Magades paremal küljel tekib tunne nagu midagi kisub vasakulpool sees, vasakul küljel saan magada(on diagnoositud autoimmuune türeoidiit ja polütsüstilised munasarjad.) olen käinud kopsuröntgenis ja pilt korras.Varasemalt olid pidevalt kõrvetised, millest hetkel olen tänu toitumisele lahti saanud.(tablette ei võta).On pidev ninakinnisus,kõrvad pidevalt lukus, kael ja alumine lõualuu valutavad, millest omakorda(ise arvan) tekivad kohutavad peavalud ja just vasakul pool nii et ei saa ei süüa ega juua, ainult iiveldab, valuvaigisteid olen võtnud, aga ei mõju, siiamaani on aidanud tulikuum jalavann, siis tekivad ülekeha külmavärinad hooti ja 30 min. jooksul kaob peavalu tavaliselt ise ära või muutub õrnalt tuikavaks valuks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla roietevahelise närvi ärritusega seoses muutustega selgroos. Võiks läbi perearsti teha rö üv. selgroo rinnalülidest ja kui valu ei möödu tula konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika