Valu ja tuimus paremas näpooles 02.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem algas eelmisest aastast septembrist. Parem näopool vahelduva valuga ja raskustunne põdes. Meelekohas, kuklas, vahest ka otmikus suriseb ja valu pakitsev. Nägu kardab külma.
Eelmine aasta kestis kaks kuud. Tartu tehti Mrt, mis suuri muudatusi ei näidanud ja väidetavalt migreeni tüsistus. Mida ma ise ei arva aga arst ma ka pole.
See aasta algas uuesti. Alguses meelekohad pakitsesid. Nüüd parem näopool raske. Teatud punktid valutavad. Põsk tuim ja raske. Nüüdseks jälle 2 kuud kestnud. Koomas jookseb. Nina-kurgu-kõrva arstil käidud. 3D pilt tehtud. Ninakõrvalurked ja otsmikusagara korras. Sealt poolt pole midagi lahti.
Mrt uuring paari nädala pärast ees. Mrt ei näita ju närvipõletik? Kahtlustan näonärvi osalist halvatus või siis kolmiknärvi neuralgia. Neuroloog aga väidab, et noorel inimesel pole võimalik kolmiknärvi neuralgia või üldiselt närvivalusid.
Valu on häiriv, väga muutlik ja enam ei oskagi päris täpselt öelda mis valutab ja kus valutab. Siil a rõhub ka kõvasti. Silma liigutada valus.
Mis teie arvate? Mis sümptomite vahe on kolmiknärvi neuralgial ja näonärvi halvatusel? Noorel inimesel (28) on valu kannatada nii pikalt nii piina rikas. Valuvaigisti ei aita kuidagi. Kuhu ma veel pöörduma peaksin, et mind aitaks keegi?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Neuralgia tähendab valu ja halvatus lihasnõrkust. Põse tuimus võib viidata varasemale või kestvale hambaprobleemile aga võib olla ka signaaliks tõsisemale haigusele mujal organismis. Konsulteerige hambaarstiga ja tehke perearsti kaudu vereanalüüsid põletikunäitajatele ja muudele markeritele. Seejärel on vajalik neuroloogi uus läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika