Nõelatorked kätes ja jalgades 10.01.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Dets alguses tekkis tervisehäire: kõhus oli justkui midagi valesti, keel oli kaetud üleni valge katuga, enesetunne nõrk. Samaaegselt hakkasin tundma ka esialgu vasaku käe sõrmedes sipelgate tunnet ja nagu peenikese nõela torkeid. Tänaseks tunnen sipelgate jooksmist ja nõelatorkeid ka paremas käes ja jalgades. Kõhuga ei ole ka veel kõik päris korras, peale söömist aeg-ajalt enesetunne halb. Rasvasemaid toite ei ole julgenud enam üldse süüa või kui, siis väga ettevaatlikult. Perearst saatis UH-sse ja gastroskoopiasse. UH kindla pataloogiata ja gastroskoopia tulemus-peristaltika ülielav. Samas teevad need surinad ja torked mind murelikuks. Vahepeal tunnen ka kuklas imelikku pressimise tunnet ja teinekord otsaees, parema kulmu kohal juuksepiiril justkui mingi ussi liikumist.
Töö on istuv. Vahepeal tunnen ka nö närvivalusid abaluupiirkonnas, mis haarab ka parema käe ja teinekord ka tuharal sellist närivat valu. Justkui ishias oleks sees, täna valutab siit ja homme sealt. Perearst on teinud ka erinevaid vereproove ka külvi võttis-kõik ok, va allergianäit lubatust veidi kõrgem.
Oleks justkui kaks erinevat probleemi, kuid kas need võivad omavahel kuidagi seotud olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevus põhjustab aju regulatsioonihäireid, mis tingivad palju erinevaid kehalisi vaevusi - jäsemete suremis - ja torkimistunded, lihaspinged ja kroonilised valud on neist sagedasemaid. Sageli esineb ka seedehäireid. Erinevad uuringud ja analüüsid haigust aga ei näita.
Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Telm 6 748 591
Dr. Ain Pajos