Laps raputab pead 10.01.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu poeg on 1 aasta ja 4 kuud vana. Nädal tagasi hakkas ta imelike äkiliste liigutustega pead ettepoole raputama. Ta teeb seda paar-kolm korda järjest, päeva jooksul tuleb neid raputamisi ette korduvalt. Tundub, et see pakub talle lõbu, ent kas sellel tegevusel on olemas mingi selgitus ja kas see võib tema tervisele kahjulik olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pea võngutamine on selles eas üsna levinud, enamasti poistel. Tavaliselt möödub see komme 3 eluaastaks. Ühest selgitust ei ole, arvatakse et see tekitab heaolutunde, väljendab frustratsiooni või nõutakse tähelepanu. Kui aga ilmneb ka muid nt. arenguhäireid, tuleks konsulteerida lasteneuroloogiga.

Dr. Ain Pajos