Uimasus, ebaselge pearinglus 09.07.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi, peale jõutrenni (kaelale, trapetsile, seljale), hakkas väga halb - jõuetus, pearinglus, minestustunne, suur väsimus ning uimasus. See jäi viimaseks jõutrenniks siiani. Sellest eelmisel päeval oli ka eksam, emotsionaalselt väga pingeline, sain vähe magada. Veel kuu enne seda, hakkasid jõusaalis tulemused vähenema (ise arvan, et siis, kui hakkasin jõusaali kõrvalt jooksmas käima, üks päev jooksmine, teine päev jõusaal. Kokku kumbagi 3 korda nädalas ning üks puhkepäev). Tihti peale trenni tekkisid samad sümptomid, mis eespool nimetatud, kuid need kadusid tavaliselt mõne tunni jooksul, erinevalt viimasest. Päev peale viimast jõutrenni proovisin veel jooksma minna, kuid siis hakkas suht alguses, peale teiste sümptomite ka hingamisraskus ja valu rinnus. Võtsin siis täieliku puhkuse.
Puhkuse esimesed päevad olin täielikult jõuetu, iga väiksemgi pingutus võttis läbi ja juba poole päeva pealt tahtsin magama minna. Hakkasin tundma pinget ja valu kaelas, just venitades, katsudes ja teatud asendis olles. Eriti kange on kael hommikul ärgates ning kaela- või õlaringe tehes käib tugev ragin. Lihtsalt olles valu ei tunne. Nädalaga muud asjad taastusid, kuid siiani on kaelavalu-kangus ning ragin, ebaselge pearinglus, reaktsioonikiirust pole, informatsiooni aeglane vastuvõtt, pea paks ja tuim (oleks nagu vati sees), kohati pole ruumitaju, eriti hommikul ärgates. Ühesõnga pole pea selge nagu varem, tänu millile tekkis hiljem tugev ärevus, mis teeb seda kõike poole hullemaks. Olen võtnud Arcoxia't, võimelnud-venitanud ning masseerinud kaela, kuid siiani pole aidanud. Peale selle hakkasin võtma 2 kuud tagasi esimest korda Escitalopramum'i (AD), mis pole esesetunnet selle aja jooksul mitte kuidagi muutnud, ka pärast ärevuse teket mitte.
Vererõhk ja veresuhkur on korras, EKG oli ka korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha perearsti juures üldanalüüsid, ka reumanäitajatele, ka ülesvõtted kaelalülidest ja tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos