Nimmevalu kiirgumisega istmikku - kuidas leevendada? 15.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Nimmepiirkonna valu kiirgab istmikku eriti istuvas asendis. Näriv valu juba 2 kuud. Valuvaigistid annavad hetkelist leevendust.
MRT uuringu leiu kirjeldus on järgmine:Lülisamba L-osas lülikehade kõrguse muutust ega lülide nihet ei esine. Lordoos tavaline.L4/L5, L5/S1 kõrgusel lõpp-plaatide poolselt Modic II signaali muutus. Kolmes alumises diskis veesisaldus ja kõrgus langenud, diskide kummumine.C3/C4diski dorsaalses osas fibroosrõnga rebendi tunnused. L5/S1 kõrgusel neuroforaamenite kerge stenoos. Närvijuurte kompressiooni ei esine. Cauda equina ja conus medullaris normaalsed.
Kuidas oleks võimalik olukorda leevendada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuringust järeldub et närvijuured on vabad - seega operatsiooni ei ole vaja. Kroonilise seljavalu ravi on tihti keeruline ja kompleksne ja sõltub läbivaatuse tulemustest.

Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos