Käsi sureb või viga närvis 06.11.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mõned päevad tagasi hakkas mul päeval parem käsi sees surisema(nagu sipelgad käiksid naha all),lisaks tunne nagu etapp enne käe "suremist" ja nüüd siiamaani on selline tunne nagu parem käsi poleks nagu enda oma,pisut tundetu ja imelik tunne.Samas käega jõuan teha jne kuid jõud pole enam sama,(olen paremkäeline ja parem käsi tavaliselt tugevam kui vasak).Mõni päev hiljem lõi parema poole kaelast pisut kangeks,lisaks süda pistis 2-3x päevas,nüüd see ärajäänud.

Kas tegu võib olla närvides või hoopis seotud vereringest? Olen muidu 24aastane ja olen mõelnud,et äkki tegemist kergemat sorti insuldiga vms?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selles eas ei ole vereringehäired iseloomulikud. Soovitan asja selgitamiseks pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Kui aga käe kohmakus ja nõrkus on süvenenud, siis mõne suure haigla EMO osakonda ööpäevaringselt.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591