ikka seljavalud. 12.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere dr.Ain Pajos.
olen kord juba Teie poole pöördunud tugevate seljavaludega.Te vastasite kuuendal mail.,et vaja kanda laia rihma istudes ja seistes ja lisa uuringuid teha.
Nii seljavalud jätkuvad ja lõppu pole nähagi.Käisin tartus neurokirurgil koos rönkeni pildiga .Dr.Tikk ütles kohe,et siin pole midagi muud kui operatsioon ja saatis veel kompuutrisse.käisin kompuutris ära ja läksin dr.juurde tagasi aga kuna dr.Tikk oli puhkusel asendas teda Dr. Vaher.kes ütles,et mis siin ikka kirjutame põletiku rohtu ja muud ei midagi.kas tõesti inimene peab kannatama valude käes edasi.terve aasta juba kannatanud ja masenduses.võimlen igapäev kuna põen sellist haigust kah nagu lihaste kärbumist.saanud olen taastusravi,plokaadi diklofenaki süsti,laia rihma kannan.miski ei aita.
Higus lehtede pealt ise eriti miskit välja ei loe aga tean,et alumiste lülide kitsend on ja mis siit välja loen on miskit seesugust.L5/SIDESKI-L4/JA L5/ Vahemiku kitsad.dex jne...
mida ma peaks edasi tegema.köhida ei saa aevastada kah mitte,abikaasa ja lapsed aitavad voodist püsti ja keerata õues liigun käimistooli abil kuna muidu kaovad jalad alt.autoga sõita ei kannata siis ei saa autost püsti enam...valu ei lakka kordagi.kas inimene peabki taluma valusid ja masendusse sattuma.dr Vaher soovitas rull uiskudega sõita ja rattaga aga mida sa sõidad kui jalgades ja kätes jõudu pole ja tasakaalu ei hoia.isegi trepist alla tulek lööb teinekord jalad alt.
mul on tõesti raske ja minu neljal lapsel samuti kes näevad mind ainult valude käes hädaldamas ja nutmas.palju pole enam vaja kui ma hulluks lähen vist.sest tunnen vahest kuidas valude käes kannatanud ei mäleta enam eelmise päeva sündmuseid ja jutte.küsin abikaasalt mitukorda alati üle.valudega kaob reaalneelu.äkki oskate aidata või miskit tarka soovitada.
Teid ette tänades ja kõike kaunist soovides.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna ei ole teid ega pilte näinud ja olen ka ise puhkusel, on põhjust püüda uuesti dr. Tikk u vastuvõtule saada.

Dr. Ain Pajos