selja- ja kõhuvalu 08.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 69.a.naine.1993.a opereeriti jämesoolevähk . Suve algul kontolliti jämesoolt -oli puhas. CT näitas ,et Th 11 lülis on hemangiom. Perearst ütles, et see ei tohiks selja-ja kõhuvalu põhjustada.Viis aastat tagasi luudensitomeetrias avastati osteoporoos,3a.sõin Fosamaxi ja kogu aeg Caltsigrani. Seljavalu on aga hullemaks läinud,just vöökohal. Sageli on ka kael ja rangluud valulikud.
Kas hemangiom võib suruda närvidele ja põhjustada valu? Kuidas uurida ja ravida? Vaevab ka mõte luuvähi võimalikkusest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Palju sõltub hemangioomi suurusest ja täpsest asendist. Kui pilt on ammune, tuleks CT lülisambast korrata ja minna neurokirurgi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos