valud rindkeres 17.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Mure järgmine. Olen 52-aastane naine. Kunagi paar aastat tagasi külmetasin külmal talvepäeval oma paremat külge, mille tagajärjel tekkisid paari päeva pärast rändleva loomuga valud - kord ees viimase roide kandis, küljes, seljas, käes, puusas. Valud kadusi paari nädalaga. Selle aasta alguses juhtus, et istusin teatris saaliukse kõrval istmel ja tundsin, kuidas külma õhku tuli uksest ning mul oli ebameeldivalt jahe. Jälle oli kannatajaks parem pool. Mõne pärast algasid taas rändavad valud. Aga seekord nad üle ei läinud. Valud polnud eriti tugevad ja valuvaigistut võtsin vist ainult paar korda ja seda siis, kui häda algusest oli möödas ca 5 kuud.
Nüüd käin arstide juures. Ultraheli oli korras, luuhõrenemist pole. Pildid lülisambast muidugi korras polnud. Kõver üht- ja teistpidi. 4. ja 5. lüli vahe kitsenenud ning samuti üleval pool mingid vahed. Praegu täpset diagnoosi ei mäleta.
Käisin vesivõimlemas, massaažis ja ravivõimlemas. Parem pool oleks juskui parem, aga nüüd on valud kandunud vasakule poole. Ja on nii tugevad, et võtan ibuprofeeni. Samuti ees alumise roide kandis, küljes, seljas. Vahetevahel tekivad koos valuga nõrkus, tasakaaluhäired, klomp kurku või kerge iiveldus, ja muidugi ka hirm. Vahel on kuklas rõhv tunne ja vahel sibin peas ning kaela tahaks mudida. Kas külmetamisel, ilmal ja raskuse kandmisel võib olla mingi seos valuga? Hommikuti on labajalad tõustes kanged. Kui toast kööki jõuan, on probleem läinud. Kui lamades vajutada kahele poole lülisammast rindade vahel, on valus. Korra tundsin kõdi- või sügelustunnet kõrvades ja lülisamba ülemises osas.
Mis on lahti? Olen sellest kõigest nii väsinud, tahaks veel normaalselt elada.
Või pole mu närvid enam korras. Ootan väga vastust.

Ette tänades,

murelik.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid e-maili eest!
Olete üsna põhjalikult oma kaebusi kirjeldanud ja nagu Teie kirjeldusest lähtub, on kaebused väga mitmes kehapiirkonnas ( pea, kael, selg, jalalabad ) ning neile lisandub iiveldus, klomp kurgus ja hirm.
Seetõttu jääb minul küll mulje, et just psüühikat peaks Teil püüdma ravida, kuna tegemist on kõrgenenud ärevusega ja kroonilise valu sündroomiga.
Kõige enam abi on saadud sellise häire puhul ravist antidepressantidega.
Peaksite pöörduma neuroloogi, psühhiaatri või perearsti poole.
Parimat soovides,
katrin kaarna