sisin-vilin peas 26.02.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega, umbes 2-3 aastat on mul peas,rohkem vasakul poolelpidev sisin-vilin. Olen arstidelt uurinud, täpselt midagi ei osata öelda. Ainult südamearst ütles, et selle pöhjuseks on keskkõrva veresoonte ummistus või lupjumine.Kas see on nii?Ja kui on kas siis on kuidagi võimalik seda ravida?Olen59 a. naine.Teid ette tänades Ludmilla.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõrva vilina põhjus jääb tihti selgusetus. Kui kõrvauuringud haigust ei näita, on tegemist tõenäoliselt suhteliselt ohutu, kuigi häiriva probleemiga mille raviefekt on küsitav. Kui aga on tegemist pulsseeriva, südame rütmis kõlava kahinaga, tuleks teha ajuveresoonte uuringud (suunab neuroloog).

Dr. Ain Pajos