Parem käsi 16.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus siis selline, et mõned päevad tagasi sai sõbraga kätt surutud noja ikka sai pingutatud kõvasti, et mitte kaotajaks jääda. Peale seda nüüd käsi randmest ei liigu korralikult. Kui käsi ette sirutada, siis käelaba vajub allapoole ja sirgeks ajada lihtsalt ei saa (kui käsi rusikaasendisse võtta, siis enam-vähem saab sirgeks). Muidu näpud liiguvad ja käsi ei valuta. Ja normaalselt kirjutada ei saa. Mida soovitaksite teha? Kas see ajapikku ise taastub ja käsi hakkab jälle normaalselt tööle? Kas tuleks kasutada mingeid salve vms?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on käenärvi kahjustusega. Tavaliselt paranemine on iseeneslik ja jõud aeglaselt (nädalaid või kuid hiljem) taastub. Vältige uusi pingutusi ja teostage käelaba tõstmistreeningut. teha võib ka massaazi.

Dr. Ain Pajos