need tüütud nähtused peas 30.06.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Teen võimalikult lühidalt ja maakeeli. OLen 49 aastane, naisterahvas. Olen enamiku oma täiskasvanueast kannatanud kaela, õla ja selja lihaspingete all.Viimastel aastatel on mind mitmel korral tabanud häda kus ei saa hommikul voodist tõusta ja isegi teatud suunas pead keerata. Tõusta tuleb aeglaselt, muidu läheb silme eest mustaks ja tuleb uuesti pikali heita. Ka õhtul pikali heites käib lainetus peast läbi.Kestab periood 2-3 nädalat.Olen rääkinud sellest perearstiga ja lasksin ka röntgenipildi teha. Sellega käisin neuroloogil, kellelt sain tõelise polkovniku lese diagnoosi-kaelavalu. Kirjutati valuvaigistit,aga seda ma ei ostnud. Valu pole nii tappev. Lihtsalt tahaks teada mis seal peas toimub ja kust võiks abi saada.Mingeid kuulmishäireid pole ma märganud. Suur tänu.Tiina

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui asendi järsu muutmisega kaasub ka iiveldus, pearinglus, tasakaaluhäire on tegu kõrvas oleva tasakaaluorgani häirega.
Tuleks tulla vastuvõtule siis kui kaebused on just tekkinud. Ravi on siis kiire.

Dr. Ain Pajos