värin seljas ja jalgades 03.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lgp dr Pajos!
Mul on mure, mis õieti igapäevaelu ei segagi, aga pole ikkagi õige asi. Nimelt kui seisan püsti ja alla vaatan, lööb tuharatesse ja selja alaosasse ning jalgadesse värin, jalgades on selline tunne, nagu oleks neis pingul traadid ja kisuks miski. Samamoodi on ka õhtuti kägaras voodis lamades, kui pea rinnale suruda. Kui seda paar korda järjest teha, kaob värin ära. Kui natuke aega oodata ja jälle pea rinnale suruda, lööb jälle võdina sisse. Mingeid valusid kuskil ei ole. Kas see võib olla mõne algava haiguse tunnuseks?
Ette tänades,
Mari, 23-a

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Täpset vastust sellele kirja teel anda ei saa. Kui muid probleeme ei ole ei soovita lihtsalt seda pea asendit korrata. Kui on ka muid häireid tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos