vasaku peapoole hädad 28.08.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 49 a naine.Umbes paari nädala jooksul esinesid iga päev vasakus peapooles ebamäärased pinged ja valutamine,suuremalt jaolt meelekoha ümbruses.Ka oli tunda mingit võbelemist ja vahel kerget sipelgate jooksmise tunnet vasakus peapooles.Esines ka hooti pulsi kiirenemist ja samal ajal halba tunnet peas(justkui võiks tekkida umbes enne minestamist, aga füüsilist nõrkust polnud).Juba pikemat aega käib vasakus kõrvas hooti pulseeriv kohin,mis tuleb ja läheb suvaliselt ning on tugevam peavaevuste ajal,aga pole väga häiriv ega pidevalt.Perearsti sõnul õlad pinges ja võivat olla lihaspingetest.On see mõeldav, alati ainult vasakpoolsete kaebuste korral?Ka varem on esinenud sarnaseid perioode.Võtan praegu Mydokalmi ja vajadusel Ibumetin 400 ja lähen taastusraviarstile.Vasaku kõrva kohina pärast on vaadanud kõrvaarst, kuid kohapeal muidugi midagi ei leidnud. See kohin on olnud juba paar aastat, algas kunagi pärast südamelihasepõletiku pikaajalist ravi.Kas võib mul olla põhjust selle vasaku peapoole pärast muret tunda või on siiski tõesti tegemist peamiselt lihaspingetest tekkinud probleemiga, mis ikka ja jälle korduda võivad ja millega peaks püüdma ise hakkama saada?
Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kohin vasakus körvas ei ole töenäoliselt seoses valu ja pingega vas peapooles.
Esimese pöhjust ei önnestu sageli selgitada , viimase pöhjuseks on sageli lihaspingest tingitud kuklanärvi ärritus. Tuleks minna neuroloogi vastuvötule.

Dr. Ain Pajos