Vaktsineerimine puukentsefaliidi vastu 04.05.17 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

21.apr.2017.a. lasin ennast esimest korda elus vaktsineerida puukentsefaliidi vastu perearsti juures(Encepur).10 tundi hiljem tekkis tohutu lihasvalu,nädal aega oli probleeme istumisega ,voodist tõusmisega jne.Lihasvalu hakkas tasapisi vähenema,siis nädal hiljem tekkis keset ööd tugev peavalu ja vererõhk tõusis 200-ni.Järgmised päevad tohutu väsimus.Täna s.o.04.05 hommikul tõustes üks silm valus ja punane.

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Puukentsefaliidi viirusevastase vaktsineerimise järgselt võib esineda peavalu, lihasvalu aga see möödub paari päevaga peale vaktsineerimist ja kui teie haigusnähud tekivad ja süvenevad 10 päeva pärast vaktsineerimist, siis need ei ole vaktsineerimisega seotud kõrvalnähud, pigem on tegemist uue haigestumisega (viirusinfektsioon?). Peate uuesti pöörduma perearsti poole, kes vajadusel teeb uuringud ja määrab ravi. Teie hirm vaktsineerimise kõrvalnähtude ees tõstab vererõhku ja annab peavalu. Puukentsefaliidi viirusevastane vaktsiin on surmatud vaktsiin, elusat viirust ei sisalda, seega ei saa vaktsineerimise järgselt viirust ülekanda.
Head paranemist!
Aino Rõõm